Odtwarzacz

Aktualności

Wygrana i dwie porażki to bilans weekendowych zmagań

• autor: administrator, 2014-09-30 09:35

W miniony weekend zespoły Orła rozegrały kolejną kolejkę rozgrywek. W sobotę zespół Orlików 2007 uległ na wyjeździe drużynie z Zielonki 2 - 16. W niedzielę drużyna Młodzików 2003 pokonała na wyjeździe zespół GKP Targówek 2-1 , zaś zespół Juniorów uległ na własnym boisku drużynie Wisły Jabłonna 2 - 5.

A już w czwartek Orliki 2005 rozegrają wyjazdowe spotkanie z drużyną Hutnika Warszawa.

Poniżej sprawozdania z weekendowych spotkań,

W niedzielę drużyna Młodzików rozegrała swój kolejny mecz ligowy z zespołem GKP Targówek. Poprzedni mecz z tą drużyną wygraliśmy ze zdecydowaną przewagą w grze. Niestety tym razem było zupełnie innaczej jeśli chodzi o grę. Od początku spotkania gospodarze narzucili tempo gry ich akcje były przemyślane, dokładne i tylko nasze szczęscie że nie kończyły się celnym trafieniem. Co do gry i zaangażowania naszych zawodników to powtórzyła się sytuacja z pierwszej połowy meczu z Drukarzem tzn. "dzieci we mgle po raz pierwszy na boisku". Skoro sytuacja się powtarza to myślę ze istnieje problem ponieważ nie brakuje nam umiejętności lecz odpowiedniego podejścia, motywacji, zaangażowania. Nie może być tak że zawodnik wychodzi na boisko po to tylko żeby stać i "markować grę", a niestety w tym meczu kilku chłopców z "pierwszej dziewiątki" tak się zachowywało. Pytanie brzmi: po co trenują i w jakim celu przychodzą na mecze. Brak słów do takiego podejścia. Druga połowa była troszeczkę lepsz w naszym wykonaniu jednak podsumowując "szału nie było" i odnieśliśmy wymęczone zwycięstwo 2:1 a bramki zdobyli Kuba Grzegrzółka i Bartek Kosowicz. Graliśmy w składzie: Michał, Bartek, Antek, Marcin, Sebastian, Eryk, Kuba, Filip, Adrian, Mateusz M., Julek, Olgierd, Mateusz P., Patrycja, Gracjan, Daniel.

Trener Norbert Hanc

***************************************************************************************************************************

W minioną niedzielę zespół Orła rozgrywał pierwsze spotkanie rundy rewanżowej. Pierwszy raz w kadrze meczowej byli wszyscy zgłoszeni zawodnicy. Celem postawionym przed zespołem były 3 punkty i pierwsze zwycięstwo w lidze. Mimo dobrej gry z przodu i kreowania akcji ofensywnych znów straciliśmy dwie bramki w pierwszej połowie po beznadziejnych błędach obrońców. Pod koniec pierwszej części spotkania Bartek Liskiewicz po ładnej akcji strzela  w słupek i z bagażem 2 straconych bramek przystępujemy do drugiej połowy. Zmotywowani i żądni wyrównania od początku atakujemy jednak bezskutecznie, następnie Krzysiek Pudełek gra w siatkówkę w polu karnym i przegrywamy 0-3. Wydaje się, że mecz jest rozstrzygnięty lecz Lisek tym razem wykorzystuje swoją sytuację i strzela bramkę kontaktową. Mimo kolejnych prób to Wisła znów wykorzystuje błąd obrony i zdobywa kolejną bramkę. Na gola gości odpowiada kolejny raz Liskiewicz ładnym rajdem i swoją drugą bramką w meczu. Wynik spotkania na 5 min przed końcem ustala Wisła i mecz kończy się rezultatem 2-5. Kolejny raz nie można powiedzieć, że jesteśmy gorsi piłkarsko, a mimo tego tracimy aż 5 bramek. Odnotować również trzeba bardzo udany debiut Jarosza na bramce.

Orzeł 2-5 Wisła
50'Liskiewicz
65' Liskiewicz

Trener  Arkadiusz  Trochim

Orły Zielonka - UKS  Orzeł   16 : 2  (6 : 1)

Obie bramki dla Orła strzelił Kacper Ogorzałek.

Kolejny mecz naszego najmłodszego zespołu zakończył się wysoką  porażką. Do czasu kiedy wystarczało sił wynik był w miarę przyzwoity. Niestety w miarę upływu czasu  nieubłaganie zwiększała się ilość traconych bramek. Z niecierpliwością czekamy na zakończenie jesiennych rozgrywek i przepracowanie długiego okresu przygotowawczego