Ostatnia odsłona rozgrywek rundy jesiennej

• autor: administrator, 2014-11-17 10:31

Za nami ostatnie zmagania ligowe. Teraz nastąpi okres przygotowań na halach sportowych. A już w najbliższe weekendy rozegrane zostaną pierwsze turnieje "Orzeł Cup". Najpierw w weekend 22-23.11. powalczą drużyny Juniorów 99 i Młodzików 2003 ,a  już tydzień później na hali zagrają chłopcy 2005/06 i 2007/08.

poniżej sprawozdania z ostatnich spotkań ,a już w najbliższy czwartek harmonogramy turniejów zaplanowanych na weekend  29-30.11.2014.  ZAPRASZAMY !!!

W ostatnim meczu zespół Orła podejmował Wisłę Maciejowice. Po poprzednim przyzwoitym spotkaniu przed zespołem został postawiony jasny cel. Zdobyć punkty w ostatnim meczu rundy. Do meczu przystąpiliśmy w lekko osłabionym składzie na skutek drobnych urazów. Tak jak w poprzednim spotkaniu na początku meczu to my dyktowaliśmy warunki gry i stwarzaliśmy groźne akcje. Znów jednak głupota jednego z naszych zawodników (rzut wolny z 20 metra za przekleństwo) doprowadziła do utraty bramki mimo tego, że to my mieliśmy piłkę. Kolejna bramka to również kompletny brak zrozumienia formacji defensywnej i schodzimy do szatni z 2 bramkową strata. Po dość burzliwej rozmowie w przerwie meczu zespół wyszedł zmotywowany i szybko złapał bramkę kontaktową na 2-1 zdobył Dominik Szczapa i zapowiadało się, że zaraz wpadnie kolejna. Znów jednak brak krycia podczas rzutu rożnego i tracimy bezsensownie bramkę na 3-1. Zdarzyło się jednak to co nigdy dotąd nie miało miejsca. Chłopcy wzięli się w garść i szybko strzelili bramkę na 3-2 po ładnym rajdzie od połowy boiska w wykonaniu Barta Liśkiewicza. Mieliśmy jeszcze kilka okazji na bramkę ale zabrakło doświadczenia i koncentracji w polu karnym. Pod koniec meczu gdy zespół kompletnie się otworzył by wyrównać Wisła strzeliła nam 4 bramkę i zabrała nadzieję na remis. Jeżeli zespół nie będzie grał gorzej niż w dwóch ostatnich meczach i jeszcze poczyni postępy to na wiosnę spokojnie można myśleć o zwycięstwach.

Szczapa
Liśkiewicz

sprawozdanie  Trener Arkadiusz Trochim

„LEGION CUP“ 2005/6 z okazji Narodowego Święta Niepodległości

Do pierwszego mecze nasi zawodnicy wyszli bardzo skupieniu. Mecz był bardzo otwarty, walka do ostatniej minuty, mieliśmy swoje okazję gdzie nie potrafiliśmy ich wykorzystać. Dobiegał koniec meczu, nasi mali zawodnicy przejęli inicjatywę i grali na połowię rywala.  Ostatnim strzałem w kierunku bramki popisał się nasz  zawodnik Jakub Prokopowicz który ustalił wynik spotkania 1:0, po czym sędzia zakończył spotkanie. Na drugie spotkanie wyszliśmy także pełni koncentracji, po wygranym pierwszym meczu, wymagałem od naszych zawodników większej walki. Nasi przeciwnicy postawili nam wysoką barierę. Nie odpuszczaliśmy, walczyliśmy do końca, pięknymi interwencjami popisał się w tym meczu nasz bramkarz. Do ostatniej minuty toczyła się walka, tempo gry zostało przyspieszone. Przeciwnik oddał strzał z zza pola karnego i przegrywaliśmy 0-1, i tym samym sędzia zakończył spotkanie. Byliśmy bardzo blisko aby zatrzymać przeciwnika, ale to jednak nasz przeciwnik zagrał bardziej spokojniej i kontrolował grę. Na kolejne spotkanie wyszliśmy do faworyta naszej grupy, od pierwszych minut przeciwnik zaczął grać agresywnie.  Niestety nie udało nam się zatrzymać rywala. Nasi zawodnicy walczyli do końca. Nie udało nam się wyjść do rundy finałowej. Mimo tego walka była do końca. Chłopcy walczyli, pokazaliśmy że nigdy nie odpuszczamy.

sprawozdanie z turnieju Trener Dominik  Rosłoniec

W sobotę zespół Młodzików rozegrał swoje ostatnie spotkanie ligowe w rundzie jesiennej z liderem grupy Legią Bemowo.Wiedzieliśmy że będzie to trudny dla nas mecz lecz mimo to wyszliśmy z nastawieniem na wygraną. Musieliśmy zagrać "asekuracyjnie" ponieważ wchodząc w tzw. wymianę niestety nie mieliśmy szans gdyż chłopcy z Legii byli lepsi pod względem indywidualnym oraz zespołowym i bylibyśmy bezlitośnie skarceni dlatego też czekaliśmy na błędy przeciwnika aby przeprowadzić kontratak. W pierwszej połowie udało nam się dwa razy zagrozić bramce gospodarzy niestety po dziesięciu minutach gry przeciwnik przyspieszył i byliśmy w opałach. Zabrakło u nas fizycznej walki bez piłki i w większości sytuacji odpuszczaliśmy co zostało wykorzystane przez Legię i do przerwy przegrywaliśmy 2:0. Jednak druga połowa była zupełnie inna i mogła się podobać. Nareszcie zaczęliśmy grać "ostro", na pograniczu faulu ale zgodnie z przepisami gry. Zaczęliśmy konstruować akcje i było widać u naszych chłopców chęć do gry i maksymalne zaangażowanie. Po błędzie obrońców Legii zdobyliśmy bramkę i wynik brzmiał 2:1 jednak w końcówce straciliśmy gola i schodziliśmy z boiska jako przegrani 3:1. Mimo porażki chłopcy wykonali "dobrą pracę" a grając z takim przeciwnikiem nie jest łatwo. Cieszy fakt że po pierwszej połowie nie załamali się i z całych sił dążyli do uzyskania jak najlepszego rezultatu. Brawo chłopcy! Bramkę dla nas zdobył Adrian Szymański a graliśmy w składzie: Michał, Mateusz M., Antek, Marcin, Sebastian, Kuba, Filip, Adrian, Eryk, Patrycja, Oliwier, Gracjan, Mateusz P., Daniel, Bartek. Podsumowując całą rundę jesienną należy być zadowolonym z postawy naszych chłopców począwszy od treningów (bardzo dobra frekwencja) a kończywszy na spotkaniach ligowych. Weźmy pod uwage że pierwszy sezon gramy na dużym boisku i na spalone a mimo tego chłopcy bardzo dobrze "załapali grę" i na pewno jeżeli dalej będą systematycznie i zaangażowaniem trenować podnosząc swoje umiejętności w aspekcie techniczno-taktycznym oraz motorycznym to będzie coraz lepiej ponieważ "idziemy w dobrym kierunku". Dziękujemy wszystkim zawodnikom za rundę jesienną i czekamy na grę wiosną.

****************************************************************************************************************************

Ostatni mecz na Deichmann Cup